İleti Yönetim Sistemi (İYS) nedir ve nasıl çalışır?

iys nasil kullanim
İleti Yönetim Sistemi (İYS), mesaj gönderen kurumların (kanun ve yönetmelikteki adı ile “hizmet sağlayıcılar”) reklam ve promosyon mesajlarını (kanun ve yönetmelikteki adı ile “ticari elektronik ileti”) sadece kendilerine izin veren kişilere iletmesini denetlemek ve yönetmek üzere kurulmuş bir sistemdir. Bir hizmet sağlayıcı ticari elektronik ileti göndermek üzere izin aldığı kişileri İleti Yönetim Sistemine yüklemelidir. Yeni izin aldıkça güncellemelidir. Ticari ileti gönderirken hizmet aldığı SMS firmasına (kanun ve yönetmelikteki adı ile “aracı hizmet sağlayıcı”) İYS kodunu vermeli ve aracı hizmet sağlayıcının İYS sisteminde o numaranın kayıtlı olduğuna dair kontrol yapmasını istemelidir.

Vatandaşlara açılan “Vatandaş İleti Yönetim Sistemi” portalı ile herhangi bir kişi hangi kurumlara izin verdiği görebilir, verdiği izinleri iptal edebilir, yeni kurumlara izin verebilir.

Bir işletmenin İYS’ye verilerini kaydetmesi için İYS iş ortağı aracılığı yapması en doğru yoldur. FİGENSOFT, İYS iş ortağı olarak size en iyi hizmeti vermektedir. Çözümlerimiz için bizi arayınız.

İYS web sitesi için tıklayınız